فراخوان

فراخوان

به مناسبت روز جهانی پاکسازی کوهستان(4 مهر -26 سپتامبر)

 

بر کسی پوشیده نیست که عوامل متعددی از جمله انباشت زباله-معدن کاوی-چرای مفرط دام-جاده سازی-ویلا سازی و......

هرروزه موجبات تخریب اکوسیستم محیط های کوهستانی را فراهم نموده ونتایجی به جزانقراض گونه های گیاهی وجانوری فرسایش ذخایرژنتیکی،آلودگی و کاهش منابع آبی وخاکی و... درپی نداشته است.در چنین شرایطی پاکسازی،حفا ظت و صیانت از محیط های کوهستانی به یک ضرورت مبرم و اساسی تبدیل گشته است.

بدین منظورهمه دوستداران طبیعت کوهستان دراقصی نقاط جهان،درچنین روزی،اقدام به پاکسازی محیط های کوهستانی می نمایند.این امردرکشور ما نیز طی سالیان گذشته،بصورت پراکنده وناهماهنگ توسط برخی گروهها،باشگاهها و تشکلهای کوهنوردی انجام شده است.امسال اما تلاش ما برآن است تا این امر ، بصورت هماهنگ وگسترده تر انجام پذیرد.در راستای تحقق چنین هدفی،به همه دوستداران طبیعت و محیط  های کوهستانی به ویژه  تشکلهای کوهنوردی و زیست محیطی ،

عکاسان و خبرنگاران رسانه ها ،پیشنهاد می کنیم تا در روز  1390/7/8با شرکت در برنامه های پاکسازی کوهستان و یا با تهیه خبر-عکس-نوشتار-.....در جهت ارتقاء فرهنگ عمومی ،برانگیختن حس مشارکت ،و ایجاد همدلی دررسیدن به محیط  زیست و هوای پاک شرکت فرمایند.

بدیهی است موثرترین و موجه ترین نهاد برای سازماندهی علاقه مندان در این حرکت نمادین و ملی ،تشکلهای کوهنوردی و زیست محیطی هر شهرستان می باشند.

انجمن دوستداران دماوندنیز به طور گسترده در این اقدام ملی شرکت و همکاری می نماید.

                                                       انجمن دوستداران دماوند

                                                            5 شهریور 1390

 

/ 1 نظر / 13 بازدید
رامین

سلام! آموخته ام اگر کسي يادم نکرد او را ياد کنم شايد او از من تنهاتر باشد دوست عزيز ما چت رومي زديم و دوست داريم که تمام آدم هاي مهم ايراني به اينجا بيايند و جمع دوستانه و پر از نشاط را به ارمغان بياريم!دوستان شما ، منتظر شما هستند . به اميد پيروزي شما دوست عزيز! .دوستان تو اين چت روم آدماي متفکري جمع شدند ودوست دارند شما هم به جمعشون بپيوند يد. از طرف من، همه دوستاتون رو دعوت کنيد اميدوارم دوستاي خوبي براي هم باشيم بني آدم اعضاي يکديگرند که در آفرينش ز يک گوهرند دوستاني که با تبادل لينک موافقند به تبادل لینک رایگان ققنوس برند با تشکر مدير چت روم http://www.ghoghnooschat.com/linkestan/ تبادل لینک رایگان چت روم ققنوس http://nicefun.ir/anjoman/ انجمن ققنوس